MEIST

Pereettevõte Nelijakk on Eesti luksusbränd, mis pakub kõrgkvaliteetset prêt à porter Nelijaki enda kangastest. Stiili iseloomustab ajatu elegants ja kandmismugavus.

Nimi Nelijakk on antud juba 1804. aastal Balti-Saksa mõisniku poolt, mil perekond valmistas mõisnikule neli kvaliteetset pintsak-jakki märkimisväärse aja jooksul – tõeline Nelijakk perekonna omadus.

Nelijakid pärinevad Põhja-Eestist, Kõrkkülast, Soome lahe äärest, ümbritsetud linapõldudest ja merevaatest. Peretraditsiooniks on kõrgkvaliteediline rätsepmeisterlikkus, oskus kasvatada ise algmaterjal, kududa  kangamaterjal ning valmistada kergeid ülerõivaid ja kodutekstiile rätsepmeisterlikkuse tasandil. Villamaterjal pintsak-jakkide ja mantlite tarbeks imporditi Inglismaalt. Kogu rätsepatöö teostati perekonna siseselt, et tagada kõrgkvaliteediline tulemus. Mõnikord pakuti mõisnikele rätsepateenust ka kohapeal, mil hobusekaarikuga võeti kaasa kõik rätsepatööks vajalik: õmblusmasin, triikraud, käärid, nõelad. Pereettevõte oli edukas. Klientuuriks on läbi aegade olnud mõisnikud ja teised jõukamad kogukonna liikmed. Nelijakk on aastal 1997  taas-asutatud ettevõttena ja ametliku kaubamärgina registreeritud 2019. Tugev kuulumistunne Nelijakk rikkalikku rätsepmeisterlikkuse pärandisse on tänapäevase kuuenda ja seitsmenda põlvkonna Nelijakk loojate edasiviivaks jõuks. Kogu Nelijakk tootmine on tehtud Euroopas.